Novinky

Sodapup

Představujeme Vám novinku na našem eshopu. Jsou to produkty značky Sodapup, které jsme objevili, vyzkoušeli a můžeme doporučit. 

Na našem eshopu totiž najdete jen produkty, které sami vyrábíme, nebo používáme. 

Hlavní body:

 • Vyrobeno v USA (výroba probíhá v 5ti různých továrnách = stabilita).
 • Na trhu jsou od roku 2013.
 • K výrobě plnících hraček používají vlastní patentovaný materiál “Puppyprene”, který splňuje extrémní kritéria v odolnosti.
 • Produkty jsou zásadně ze zdravotně nezávadných materiálů a splňují ty nejpřísnější podmínky – žádné ftaláty, BPA ani další škodlivé složky.
 • Firma se aktivně zapojuje do boje proti globální změně klimatu a sama hledá cesty, jak snížit svou uhlíkovou stopu.
 • Firma podporuje lokální charity, útulky a další organizace, které pomáhají psům.

Sodapup vyrábí primárně pět druhů hraček a pomůcek:

 • Plnící hračky
 • Lízací podložky
 • Kousací hračky
 • Zpomalovací misky
 • Přetahovací hračky

 

Sodapup patří mezi dražší produkty, ale kombinace dlouhé výdrže a jedinečného designu, je za nás dostačující argument. Psům je totiž  ve většině případů jedno, jak hračka vypadá, jde jim o funkci. Témeř v každé domácnosti vidíme hračky, které po celkem krátké době bývají nevzhledné, ale sodapup je prostě originál design, který vydrží.

Další velkou výhodou je, že firma neustále vyvíjí nové produkty, což jim dává velký náskok před konkurencí, která často dlouho stojí na místě. Fajn také je, že jsme s nimi v častém kontaktu, velmi rychle a ochotně nám na všechno reagují a spousta věcí se tak dá rychle vykomunikovat.

Plnící hračky

Plnící hračky jsou výjimečné jednak svým velmi originálním designem, ale i bezprecedentní výdrží. Sodapup je velmi hravá firma co se týká tvarů a vzorů, proto jich nabízí velmi širokou paletu.

Plnící hračky se dělí podle materiálu na tři varianty:

Puppy – růžové, vhodné pro jemné tlamičky přezubujících štěňátek. Zároveň ale vydrží i průměrnému psovi, který nechce vše hned zdemolovat. 

Classic – originální složení pro pořádné žvýkaly (všechny ostatní barvy kromě růžové a černé)

Magnum – černé, pro psy, kteří za sebou mají už dlouhou řadu obětí mezi hračkami.

 

Sami jsme hračky testovali na různých psech a všechny vydržely opravdu drsné zacházení. Plechovka magnum byla navíc testována anglickým bulteriérem, který opravdu rád žvýká a málokterá hračka mu vydrží a drží mu stále.

 

Materiál je navíc ve většině případů (kromě granátů a pár dalších hraček) velmi pružný (mnohem pružnější než například Kong), proto si s ním pes mnohem více vyhraje a může ho kousat.

Bestsellery:

Lízací podložky

Lízací podložky od Sodapup se objektivně řadí mezi špičku na světovém trhu. Zatím jsme nenašli firmu, která by se jim kvalitou zpracování a designem mohla rovnat. Jsou pevné, vhodné do myčky, mrazáku i mikrovlnky (narozdíl např. od LickiMat) a jejich design je, stejně jako u plnících hraček, naprosto fenomenální.

 

Sodapup si hraje se vzory, jejich hloubkou i složitostí, což jsou velmi důležité aspekty pro správné použití této enrichmentové pomůcky. Většina vzorů je složitějších (flower power, zombie), ale mají i jednodušší (honey, bones) pro méně trpělivé psy.

 

Cenově jsou lízací podložky o něco dražší než u konkurence, ale vzhledem ke kvalitě materiálů a zpracování si cenu odůvodní velmi lehce dlouhou životností a dalšími benefity.

Bestsellery:Žvýkací hračky

Sodapup má ve své nabídce spoustu žvýkacích nylonových hraček. Ač jsme se ze začátku trochu divili, spousta psů má tento materiál velmi rádo a vyhraje si s ním desítky minut. Některé hračky mají i otvory a prohlubně, do kterých se dá vměstnat tekutá odměna (arašídové máslo, konzerva), což dále zvyšuje využitelnost hračky.

 

Samozřejmě se hračky časem okoušou, nicméně v porovnání s konkurencí se jedná o jedny z nejodolnějších hraček vůbec. Toto je třeba komunikovat se zákazníkem, hračka totiž může za pár použití vypadat klidně i takto a je to v pořádku.

 

Stejně jako u plnících hraček a lízacích podložek, i tady si Sodapup vyhrál s nejrůznějšími vzory. Toto zboží je navíc relativně spotřební, takže když si naučíte vaše zákazníky a budete mít velkou variabilitu, budou je u vás nakupovat opakovaně.

Bestsellery:

Zpomalovací a senzorické misky

Tento segment produktů získává čím dál větší oblibu nejen u hyperaktivních psů, kteří opravdu potřebují zpomalit, ale také u normálních psů, kteří si můžou díky senzorickým miskám vychutnat obohacující odměnu / krmnou dávku úplně jinak než obvykle.

 

Skvělou výhodou je i smyslové zpestření – chuť, zrak a v neposlední řadě kreativita páníčka, který se může na aranžování opravu vyřádit. Zákazníci se nám velmi rádi chlubí se svými výtvory a občas to stojí za to:

 

Sodapup nabízí velikou variabilitu, co se týká pomalého jezení. Pro každého psa je totiž potřeba vybrat tu správnou, aby se u ní dokázal uvolnit, a zároveň nebyla moc těžká, aby se nedostal do stresu.

 

Většina misek je navíc vyrobena ze stejného nebo podobného materiálu jako žvýkací hračky, takže vydrží i drsnější zacházení.

 

Přetahovací hračky

Design přetahovacích hraček vychází ve většině případů z plnících hraček, které jsou doplněné o velmi odolné lano, tedy i materiál je stejný. Některé vzory jsou ale dostupné jen ve verzi s lanem, včetně plavacích. (pozor, ne všechny plavou, otestovali jsme bohužel na sobě)